Загальна кількість місць: 203
Закарпатський обласний театр ляльок від свого 25-ого театрального сезону має особисту назву – Бавка. Слово «Бавка» сягає в глибину віків і містить в собі як театральний, так і ляльковий зміст. Адже «Бавкою» в верховинських селах називали будь-яке театральне видовище, представлене заїжджими ліцедіями або ж власними силами. Крім того, до складу традиційного для краю старовинного лялькового театру «вертеп», помимо музикантів і співаків, входив «бавіля», той, хто працював з ляльками – бавками. Тому назва театру «Бавка» дещо символічна. Вона підкреслює давню традицію театрального лялькового мистецтва, притаманного Закарпаттю, а також те, що театр протягом років творчої праці намагався створити своє, неповторне обличчя шляхом поєднання сучасного театрального лялькового мистецтва з культурною спадщиною краю. І сьогодні можна констатувати, що в кращих виставах це намагання справді здійснюється. Вистави «Бавки» не проходять непоміченими як глядачем, так і професіоналами, про що свідчить висока оцінка його творчих здобутків на престижних на міжнародних театральних фестивалях.
До нинішнього рівня творчих, художніх сил колектив пройшов нелегкий шлях відстанню двадцять сім років. Адже коли у 1980 році наказом був створений на папері Закарпатський театр ляльок та призначені перший директор – Володимир Лихтей і головний режисер Микола Волошин, справа здавалася непосильною. Не було приміщення, не було жодного професіонала, в той час коли сучасне мистецтво театру ляльок вимагало майстерності драматичного актора й володіння різноманітними системами ляльок- від простої рукавичної ляльки до складної маріонетки. Першими акторами театру були запрошені випускники Харківського інституту мистецтв ім. Котляревського та Дніпропетровського театрального училища – Ірина Ендріксон, Алла Задесенець, Світлана Кобзиста, Тетяна Сударева та ін. Були молодість, бажання працювати, але не вистачало досвіду, матеріальної бази, вистави робилися виїзними. Усе багатство і різмаїття театрального дива, побудованого на світлі, на ефектах, можливі лише в умовах стаціонару, були тоді недосяжні. Та попри все, в театрі з’явились справжні професіонали, серед них актори Елла та Юрій Григор′єви, також потяглися молоді талановиті місцеві сили, які вчилися у досвідчених колег, а згодом здобували відповідну освіту, – Наталія Орєшнікова, Лариса Кривчик, Олена Пишка, Андрій Опіок, Микола Карпенко… Сьогодні переважна більшість талановитих акторів – уродженці Закарпаття, виховані на кращих театральних традиціях краю. Досвід набувався у безперервному творчому процесі – на гастролях, в поїздках з виставами по області і за ії межі. Завдяки мобільності колектив діставався у найвіддаленіші куточки гірських районів, де ніколи не бували театральні колективи, і робив свою благородну справу у вихованні дітей, даруючи їм радість спілкування з театральним ляльковим мистецтвом.
План Театру:
Дві події в житті Закарпатського театру ляльок слід вважати визначальними – це 1988 рік, коли театр одержав стаціонарне приміщення в центрі міста Ужгорода, в якому у двадцятих роках минулого століття діяв перший у краї “Руський театр “Просвіта” під керівництвом геніального Миколи Садовського, про що свідчить меморіальна дошка на будівлі. З того часу колектив міг вирішувати складні мистецькі завдання, робити вистави відповідно до вимог театрального мистецтва. І подія 1990 року, коли за ініціативою Олександра Туряниці – наступного директора театру ляльок, заслуженого працівника культури України – був започаткований перший Міжнародний фестиваль театрів для дітей „Інтерлялька”. Таких фестивалів на сьогодні відбулося вже одинадцять. Проведення даних престижних форумів сприяє підвищенню майстерності, адже митці постійно знайомляться з найкращими українськими та європейськими зразками театрального лялькового мистецтва, налагоджують дружні творчі зв′язки з театрами різних країн, що заохочує закарпатських акторів до участі у Міжнародних фестивалях театрів ляльок за кордоном, збагачує їх досвід, розширює мистецький світогляд, дозволяє досягти справжнього європейського рівня сучасного мистецтва.
23 січня 2019
до 26 вересня 2018
22 травня 2018
20 травня 2018
вул. Льва Толстого, 12
Коментарі